Сортирај по
Настава и обука Скопје 16.10.2017 21:41 Број на огласот: 27242
Македонски јазик за ученици -помош по литература,граматика и помош на деца при читање. Македонски јазик за студенти на Филолошки факултет. Македонски јазик за странци.
По Договор
Работа Прилеп 16.10.2017 19:08 Број на огласот: 27067
Prijavuvanjeto za lotarija za zelena karta za SAD zapocnuva na 3 ti na Oktomvri 2017 i trae do 22 ri Noemvri 2017, poveke informacii na tel 075-88-68-78 i email:lozanmk@gmail.com
Продавам куќа Скопје 16.10.2017 16:36 Број на огласот: 27240
Прекрасна куќа од 155м² во Волково . Куќата е изведена во германски стил на градба и истата има можност да биде поделена на 2 посебни дела односно на 2 стана . Испод еден дел од куќата има сутеренски
• Градска канал.• Градски водовод• Градско парно• Домофон• Имотен лист• Кабловска• Климатизатија• Летна куќа• Паркинг• Сателитска• Сите Дозволи• Скара
Продавам стан Скопје 16.10.2017 14:33 Број на огласот: 27239
Vo najubaviot del vo Karpos se prodava STAN so vkupna povrsina 117m2 na 9/9 kat-PENTHAUS. Stanot e so prekrasen pogled od dve strani. Oriientacija na stanot istok-zapad-jug.Opremenost -Se prodava name
• Аларм• Градска канал.• Градски водовод• Градско парно• Домофон• Имотен лист• Кабловска• Паркинг• Сателитска• Сите Дозволи
Продавам куќа Прилеп 16.10.2017 11:52 Број на огласот: 27237
Prodavam kuka so dva dukani vo Prilep so dva kata sekoj od po 110 m2 so dva dukani po 22 m 2 so dve golemi terasi od po 15 m2, so vizba 15 m2 pomosna prostorija od 20 m2 golem dvor so trevnik od 250 m
• Градска канал.• Имотен лист• Кабловска• Паркинг• Сите Дозволи
Бејбиситер / Чување деца Прилеп 16.10.2017 11:50 Број на огласот: 18731
RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DECA) BEBISITERI SO SMESTUVANJE I ISHRANA OD 18 DO 50 G ZA ZENSKI,PLATA OD 150-200 funti nedelno (180-240 EVRA NEDELNO) I MASKI OD 18 DO 28 GOD PLATA OD 100-150 FUNTI NED
Работа Прилеп 16.10.2017 11:49 Број на огласот: 26127
Se bara bebisiterka za rabota vo Anglija kaj Makedonska familija vo Litlehamton so Bugarski pasos, mozi i bez Angliski jazik 075-88-68-78 skype mendakis
По Договор
Кучиња Скопје 15.10.2017 18:53 Број на огласот: 27236
Барам лабрадорче, по можност црно, но не е услов. Мажјаче или женка, сеедно.
Настава и обука Скопје 15.10.2017 15:17 Број на огласот: 27235
Часови по македонски јазик за основно и средно образование и за студенти на Филолошки факултет.( литература,граматика.....) Пишување на писмени состави по македонски јазик на дадени теми. Часови по
Останати интелектуални услуги Скопје 15.10.2017 13:58 Број на огласот: 27234
Магистер со 20-годишно педагошко искуство дава приватни часови по пијано ЗА СЕКОЈА ВОЗРАСТ! Обезбедувам соодветна литература, а времетраењето на часот е по желба на заинтересираните. Контакт на телефо
Пребарување по број
SONAX